Virslīgas un LaLiga prezidenti Briselē piedalīsies diskusijā par Eiropas futbola pārvaldes sistēmu

11. oktobrī Briselē norisināsies “Eiropas klubu savienības” (Union of European Clubs, UEC) konference, kurā Virslīgas prezidents Maksims Krivuņecs piedalīsies diskusijā par Eiropas futbola pārvaldes sistēmu un tas aktuāliem jautājumiem.

Konference sāksies ar diskusijām par finanšu integritāti un ārzemju investīcijām Eiropas futbolā. Diskusijas dalībnieki padziļināti skars tādus jautājumus kā finanšu godīgas spēles principi dažādās līgās un sacensībās, vairāku klubu īpašumtiesību ietekme uz konkurētspēju, kā arī jaunais Eiropas Savienības regulējums par ārvalstu subsīdijām ES uzņēmumos.

Vēl viens būtisks konferences jautājums būs par Eiropas futbola pārvaldības reformu. Dalībnieki diskutēs par to, vai nacionālās līgas un klubi, kas nepiedalās Eirokausos, ir pietiekami pārstāvēti lēmumu pieņemšanas procesos. Tiks analizēts, kādas lomas būtu jāuzņemas visām līgām un klubiem, nodrošinot pārvaldību, konkurences līdzsvaru un finansiālo ilgtspēju.

Trešā būtiskā konferences tēma būs inovatīvu risinājumu meklēšana, lai risinātu konkurences un ekonomiskās atšķirības, kas pašlaik skar Eiropas futbolu. Palielinoties plaisai starp klubiem gan Eiropas, gan vietējās sacensībās, dalībnieki diskutēs par esošo Solidaritātes sadales modeli un apsvērs alternatīvas metodes. Īpaši intriģējošs priekšlikums, kas tiek apspriests, ir iespēja ieviest komandu algu griestus un novērtēt tā ietekmi uz dažāda lieluma klubiem visā kontinentā.

Paneļdiskusijā piedalīsies “LaLiga” prezidents Havjers Tebass, Anglijas Premjerlīgas kluba “Crystal Palace” valdes priekšsēdētājs Stīvs Perišs, “LaLiga” kluba “Osasuna” ģenerāldirektors Frans Kanals, Izraēlas čempionāta izpilddirektors Nikolass Levs, kā vairāki Eiropas Savienības institūciju un UEC pārstāvji. Virslīgas prezidenta dalība šajā pasākumā apliecina Virslīgas apņemšanos dot savu ieguldījumu diskusijās un lēmumu pieņemšanā, kas veido Eiropas futbola nākotni.

“Eiropas klubu savienība” (UEC) ir neatkarīga organizācija, kas izveidota, lai pārstāvētu un aizsargātu mazo un vidējo profesionālo futbola klubu intereses Eiropā. Virslīgas prezidents aktīvi atbalsta UEC, kā arī piedalījās tās dibināšanas pasākumā aprīlī Briselē. Tapāt Māris Verpakovskis (RFS) ir ievēlēts UEC pagaidu valdē līdz pirmajai tās asamblejai, kas plānota rudens beigās.

Latvijas futbola klubu un mediju pārstāvji dalībai konferencē var pieteikties spiežot ŠEIT.

STD 11th Oct – European Professional Football Forum