“Sportland” ceturtā apļa labākais jaunais spēlētājs – E.Dašķevičs

21 gadu vecais “Riga FC” pussargs Eduards Dašķevičs otro reizi pēc kārtas atzīts par “Sportland” apļa labāko jauno spēlētāju.

Aizvadītajā Virslīgas sezonā E. Dašķevičs bija viens no spilgtākajiem jaunajiem čempionāta futbolistiem. Ar savu sniegumu viņš spēja nostiprināties “Riga FC” sastāvā, regulāri tiekot pie spēles minūtēm, turklāt devās pamatsastāvā arī Latvijas nacionālās izlases pēdējos mačos pret Horvātiju un Poliju.

Ceturtajā Virslīgas aplī “Riga FC” svinēja piecas uzvaras, piedzīvoja vienu zaudējumu un trīs reizes cīnījās neizšķirti. E. Dašķevičs laukumā devās astoņos mačos, gūstot vienus vārtus un veicot divas rezultatīvas piespēles. Kopumā aizvadītajā Virslīgas sezonā viņam trīs vārti un četras rezultatīvas piespēles.

Pēdējās divās sezonās par apļa labāko “Sportland” jauno spēlētāju regulāri tika atzīts Raimonds Krollis, kurš šobrīd pārstāv Itālijas “Spezia” vienību, bet šosezon par pirmā apļa labāko jauno futbolistu tika atzīts Kristofers Rēķis no “Mettas”, tikmēr otrajā aplī visspilgtāk sevi pierādīja Danila Patijčuks, kurš šobrīd pārstāv “Liepāju”.

Kopš 2015. gada sezonas Virslīgas čempionātā tiek noteikts un sveikts katra apļa labākais jaunais spēlētājs. Kandidātus izvirza Latvijas Futbola federācijas (LFF) Treneru padome, savukārt balsojumā piedalās mediji un klubu galvenie treneri. Būtiskākais kritērijs šīs balvas saņemšanai ir vecuma ierobežojums, proti, spēlētājam ir jāatbilst U-21 vecuma kategorijai.

Šajā reizē otrā apļa labākā jaunā spēlētāja titulam bija izvirzīti pieci kandidāti:

Eduards Dašķevičs (“Riga FC”) 

Niks Sliede (“Valmiera FC”)

Arturs Krancmanis (“FK Tukums 2000/Telms”)

Oskars Vientiess (“FK Metta”)

Raivo Stūriņš (“FS Jelgava”) 

Žurnālistu un treneru balsojumā par labāko jauno spēlētāju tika atzīts E. Dašķevičs.

Apļa labākais jaunais spēlētājs saņem vērtīgu dāvanu no vadošā sporta preču veikala ”Sportland”, kas īpaši atbalsta jauno sportistu attīstību.

Foto: Zigismunds Zālmanis / Riga FC