Par “Sportland” trešā apļa labāko jauno spēlētāju atzīts E.Dašķevičs

21 gadu vecais “Riga FC” pussargs Eduards Dašķevičs pirmo reizi atzīts par “Sportland” apļa labāko jauno spēlētāju. 

E. Dašķevičs šosezon ir spējis pierādīt savu vērtību “Optibet Virslīgas” līdervienības “Riga FC” sastāvā. Kopumā šosezon Virslīgas spēlēs viņš laukumā ir devies 23 reizes, kā arī guvis trīs vārtus un veicis divas rezultatīvas piespēles.

Trešajā Virslīgas aplī “Riga FC” deviņās spēlēs svinēja septiņas uzvaras, bet E. Dašķevičs piedalījās astoņos mačos, šajā laikā gūstot vienus vārtus un veicot vienu rezultatīvu piespēli.

Pēdējās divās sezonās par apļa labāko “Sportland” jauno spēlētāju regulāri tika atzīts Raimonds Krollis, kurš šobrīd pārstāv Itālijas “Spezia” vienību, bet šosezon par pirmā apļa labāko jauno futbolistu tika atzīts Kristofers Rēķis no “Mettas”, tikmēr otrajā aplī visspilgtāk sevi pierādīja Danila Patijčuks, kurš šobrīd pārstāv “Liepāju”.

Kopš 2015. gada sezonas Virslīgas čempionātā tiek noteikts un sveikts katra apļa labākais jaunais spēlētājs. Kandidātus izvirza Latvijas Futbola federācijas (LFF) Treneru padome, savukārt balsojumā piedalās mediji un klubu galvenie treneri. Būtiskākais kritērijs šīs balvas saņemšanai ir vecuma ierobežojums, proti, spēlētājam ir jāatbilst U-21 vecuma kategorijai.

Šajā reizē otrā apļa labākā jaunā spēlētāja titulam bija izvirzīti pieci kandidāti:

Eduards Dašķevičs (“Riga FC”) 

Roberts Meļķis (FK “Liepāja”)

Niks Sliede (“Valmiera FC”)

Oskars Vientiess (FK “Metta”)

Valerijs Lizunovs (BFC “Daugavpils”) 

Žurnālistu un treneru balsojumā par labāko jauno spēlētāju tika atzīts E. Dašķevičs.

Apļa labākais jaunais spēlētājs saņem vērtīgu dāvanu no vadošā sporta preču veikala ”Sportland”, kas īpaši atbalsta jauno sportistu attīstību.

Foto: Zigismunds Zālmanis / “Riga FC”