Oktobrī Rīgā norisināsies 47. Eiropas Futbola līgu asociācijas kongress

Trešdien darba vizītē Rīgā bija ieradies Eiropas Futbola līgu asociācijas izpilddirektors Jako Svarts (Jacco Swart), kurš pēc tikšanās ar Latvijas futbola Virslīgas klubiem apstiprināja, ka Rīga rudenī uz divām dienām kļūs par Eiropas profesionālā futbola centru. Rīgā 26. – 27. oktobrī norisināsies 47. Eiropas Futbola līgu asociācijas kongress.

Šāda mēroga starptautisks futbola kongress Baltijas valstīs notiks pirmo reizi. Rīgā darba vizītes ietvaros rudenī ieradīsies 40 Eiropas futbola līgu delegāti no kopumā 34 dalībvalstīm, tostarp arī vadošo Eiropas futbola līgu vadības pārstāvji, kā arī pārstāvji no UEFA, FIFPro, Football Supporters Europe, Union of European Clubs, World League Forum un citi. Šī būs pirmā reize, kad Eiropas Futbola līgu asociācijas kongresu uzņems kāda no jaunajām dalībvalstīm.

Maksims Krivuņecs, biedrības “Latvijas Futbola Virslīga” valdes priekšsēdētājs, Eiropas Līgu asociācijas valdes loceklis:

 “Mums būs liels prieks un pagodinājums uzņemt tik plaša mēroga pasākumu Latvijā, taču reizē tā ir arī liela atbildība, jo pie mums ciemos ieradīsies ļoti plašs viesu loks, starp kuriem būs arī vadošo Eiropas Līgu vadības pārstāvji. Tā būs lieliska iespēja ne tikai uzņemt, bet arī rādīt un stāstīt par Latvijas futbolu.”

Jako Svarta un Latvijas futbola Virslīgas klubu tikšanās laikā viens no darba kārtības jautājumiem bija 2024. – 2027. gada cikla Eiropas klubu sacensību ieņēmumu sadales modeļa izskatīšana. Tā saukto solidaritātes maksājumu sistēma aizvadītajos gados ir pārskatīta, un plānots, ka nākamajā ciklā sadales mehānisms varētu tik pārskatīts, palielinot finansējuma apjomu tiem klubiem, kuri nepiedalās Eirokausu grupu turnīros.

Eiropas Futbola līgu asociācija ir viena no svarīgākajam futbola pārvaldes organizācijām, kas sadarbojoties ar UEFA rūpējas par profesionāla futbola attīstību Eiropā. Par Eiropas futbola līgu asociācijas biedru “Latvijas Futbola Virslīga” kļuva vēl 2018. gadā. Eiropas futbola līgu asociācija vieno profesionālās Eiropas futbola līgās un palīdz aizstāvēt to intereses.

Foto: Sanita Ieva Sparāne / Optibet Virslīga