Dažas dienas pirms jaunās sezonas sākuma aizvadīts Virslīgas prezentācijas pasākums

Pēc vairāku gadu pārtraukuma trešdien Rīgā jaunās “Optibet Virslīgas” futbola sezonas prezentācijas pasākums norisinājās klātienē. Tajā piedalījās visu 10 klubu pārstāvji un Virslīgas vadītāji.

Jaunā Latvijas futbola sezona startēs jau šo sestdien 11. martā ar atklāšanas spēli Valmierā, kur tiksies pēdējo divu gadu čempioni “Valmiera FC” un RFS.

Arī šogad Virslīgā piedalīsies 10 komandas: “Valmiera FC”, “Riga FC”, RFS, FK “Liepāja”, FK “Auda”, FK “Tukums 2000/Telms”, BFC “Daugavpils”, SK “Super Nova Salaspils”, FK “Metta” un FS “Jelgava”. Čempions noskaidrosies pēc aizvadītām 36. spēļu kārtām, katrai komandai savā starpā tiekoties četras reizes. Kopumā notiks 180 spēles.

Maksims Krivuņecs, “Latvijas Futbola Virslīga” valdes priekšsēdētājs: “Vēlos pateikties Latvijas futbola federācijai un visai tās komandai par sadarbību un uzticību. Es skaidri redzu, ka mūsu sadarbība ar katru gadu kļūst efektīvāka. Tāpat liels paldies mūsu stratēģiskajam partnerim “Optibet”. Virslīga jau divus gadus ir jaunākā no 54 Eiropas līgām. Mums ir aizraujošs čempionāts, jauni talantīgi spēlētāji, skaļas spēlētāju pārejas. Visiem novēlu veiksmīgu sezonu.”

Ainārs Dakša, “Latvijas Futbola Virslīga” izpilddirektors: “Tradicionāli pierasts, ka tiek daudz runāts par bērnu, jauniešu un elites sportu, bet ļoti būtisks elements ir profesionālais sports. Ar savu darbu Virslīgā mēs stiprinām šo segmentu un rādam tā nozīmi un svarīgumu kopējā sporta hierarhijā valstī.”

Starptautiskajā sieviešu dienā klātesošos uzrunāja arī “Optibet” zīmola vadītāja Latvijā Zane Liepa, kuru pirms tam silti apsveica futbola kolēģi.

“Uzsākot piekto gadu kopā ar Virslīgu, ir bijis daudz pozitīvu pavērsienu un notikumu, kurus esam palīdzējuši īstenot, tomēr visa pamatā ir futbola sabiedrība, kura šodien sanākusi kopā tik kuplā skaitā. Spēcīgs čempionāts, spēcīga Virslīga ir valsts lepnums. Skatoties, kur Virslīga ir šodien un kur tā bija pirms pieciem gadiem, ir skaidrs, ka progress ir ļoti liels. Prieks būt par svarīgu daļu no šīs izaugsmes.”

Sezonas prezentācijas pasākumā nevarēja piedalīties LFF prezidents Vadims Ļašenko, kurš šobrīd pavada laiku ar ģimeni gaidot ģimenes papildinājumu. Tikmēr sanākušos pirms jaunās sezonas sveica LFF ģenerālsekretārs Arturs Gaidels.

“Pāris gadus neesam tikušies, tādēļ šodien īpašs prieks visus redzēt klātienē. Šis būs vēsturisks čempionāts, jo pirmo reizi tiks izmantota VAR sistēma. Esmu pārliecināts, tā tiesnešiem palīdzēs pieņemt pareizos lēmumus. Runājot par sezonas sākumu, redzot laikapstākļus, delegāti pirms katras spēles novērtēs laukuma stāvokli un tiks pieņemts attiecīgs lēmums.”

Virslīgas un LFF pārstāvji pēc savām ievadrunām atbildēja uz kupli sanākušo mediju pārstāvju jautājumiem, bet vēlāk pienāca laiks pasākuma otrajai daļai, kurā piedalījās visu Virslīgas klubu galvenie treneri. Šoreiz ierasties nevarēja tikai BFC “Daugavpils” treneris, kura vietā piedalījās kluba vadītājs Nauris Mackevičs. Visu treneru īsi komentāri pieejami pašā teksta apakšā.

Pasākumu noslēdza jaunās Latvijas futbola gadagrāmatas prezentācija. Tās galvenais redaktors Kristiāns Girvičs neslēpa gandarījumu: “Šī grāmata ir obligātā literatūra visai Latvijas futbola sabiedrībai. Ir prieks, ka tradīcijas turpinās. Manuprāt šo grāmatu vērtība ar gadiem tikai pieaugs. To atkal veidoja lielisks autoru kolektīvs,” – apgalvoja K. Girvičs.

Sporta līdzjutēji arī šogad visas Virslīgas spēles varēs vērot tiešraidēs, turklāt tās atkal ļoti plaši būs pieejamas arī ārpus Latvijas robežām. Latvijā spēles tiks translētas kanālā TV4, kā arī internetā tonybetvirsliga.lv. Sadarbībā ar “One Football” un “Eleven” mājaslapā tonybetvirsliga.lv spēļu tiešraides būs vērojamas 200 valstīs visā pasaulē.

Futbola līdzjutēju iemīļotā spēle “Virsliga Fantasy” atkal piedāvās izmēģināt spēkus “fantāziju” spēlē un laimēt vērtīgas balvas gan katras kārtas labākajiem, gan sezonas labākajiem.

Tomēr šogad Virslīga piedāvā arī  kādu patīkamu jaunumu – Virslīgas prognožu spēli. Jau tagad visiem tonybetvirsliga.lv reģistrētiem lietotājiem sadaļā “Prognožu spēle” ir iespējams minēt gaidāmo spēļu iznākumus. Labākie prognozētāji sezonas vidū un noslēgumā tiks pie vērtīgām balvām.

Treneru komentāri: 

Ervīns Pērkons, FS “Jelgava” galvenais treneris: Man ir liels prieks un gandarījums ar šo gados jauno komandu būt šādā kompānijā Virslīgā. Kopā esam izgājuši garu ceļu, tādēļ nonākt Virslīgā ar spēcīgākajiem klubiem ir kā sapnis. Ja kāds man to būtu pateicis pirms pāris gadiem, es tam īsti nebūtu noticējis. Tagad esam šeit un mūs sagaida aizraujoša sezona.

Aleksandrs Koliņko, SK “Super Nova Salaspils” galvenais treneris: Tikai pirms mēneša atgriezos galvenā trenera pozīcijā. Manuprāt “Super Nova Salaspils” sportiskajā ziņā noteikti bija jāpaliek Virslīgā, prieks, ka tā ir noticis. Protams, laika sagatavoties īsti nebija, tādēļ ar savstarpējo saprašanos laukumā sākumā būs grūtības. Labi ir tas, ka pēc divām kārtām sagaida izlašu pārtraukums, tādēļ būs laiks labi pastrādāt.

Nauris Mackevičs, BFC “Daugavpils” kluba vadītājs: “Mūsu komanda cīnīsies katrā spēlē. Būs jaunas sejas, būs jaunas zvaigznītes, kuras šosezon noteikti uzspīdēs. Vēl īsti nav skaidrs, kur aizvadīsim mājas spēles, taču mūsu prioritāte nav mainījusies. Vēlamies spēlēt Daugavpilī.”

Andris Riherts, FK “Metta” galvenais treneris: Neesmu pārliecināts un negaidu nekādus brīnumus, ka VAR sistēma no paša sezonas sākuma strādās ļoti veiksmīgi. Sezonai gatavojāmies tepat Latvijā, bijām visu laiku pieejami, taču netikām uzrunāti piedāvājot to izmēģināt kādā mūsu spēlē.

Kristaps Dišlers, FK “Tukums 2000/Telms” galvenais treneris: Uz Tukumu braucot katram būs kārtīgi jāsagatavojas, jo Tukumā punktus tā vienkārši nevienam nedalām. Noteikti ar kaut ko varēsim pārsteigt. Sastāvs būs vēl jaunāks.

Simo Valakari, FK “Auda” galvenais treneris: Šeit esmu četras nedēļas un jāsaka, ka klubā mani ļoti silti uzņēma. Liels paldies par to. Ar nepacietību gaidu jauno sezonu. Šajā līgā ir lieliski treneri un spēlētāji. Jā, man ir daudz tetovējumu, tiem visiem ir kāda nozīme. Es tiešām ceru, ka šajā laikā, kamēr strādāšu “Audā”, iespējams radīsies iemesls jaunam tetovējumam.

Tamazs Pertija, FK “Liepāja” galvenais treneris: Sagatavošanās posmā mums bija divas nometnes. Pirmajā strādājām pie sastāva komplektācijas, bet otrajā iespēlējām jaunos spēlētājus. Esam sezonai labi sagatavojušies. Man ir grūti teikt, vai šis sastāvs ir gatavs cīnīties par titulu. To rādīs laiks. Varu pateikt tikai to, ka pret mums nevienam nebūs viegli. Tas ir skaidrs.

Viktors Morozs, RFS galvenais treneris: Man ir prieks šeit atrasties kopā ar pārējiem treneriem un kolēģiem. Ja man jāizvēlas kāds viens moments no iepriekšējās sezonas, tad tas noteikti būtu brīdis, kad pēc UEFA Eiropas Konferences līgas grupu turnīra debijas spēles Florencē mums aplaudēja “Fiorentina” aktīvo fanu sektors. Runājot par šo sezonu, cīnīsimies katrā spēlē tikai par uzvaru. Jā, iespējams kādam spēlētājam, kuru šoreiz nepārdevām, tā būs laba motivācija sevi vēl labāk pierādīt.

Tomislavs Stipičs, “Riga FC” galvenais treneris: Paldies par iespēju šodien sanākt visiem kopā. Tāpat vēlos apsveikt visas sievietes starptautiskajā sieviešu dienā. Ļoti ceru, ka nākamgad man atkal būs iespēja šeit atrasties un varēšu stāstīt, cik laba sezona šī bija. Aizvadījām pilnvērtīgu sagatavošanās posmu, taču es uzskatu, ka pārbaudes spēles ir mākslīga lieta. Īstais futbols sāksies nedēļas nogalē. Ar nepacietību to gaidu.

Jurģis Kalns, “Valmiera FC” galvenais treneris: Man ir patīkami sēdēt pa vidu šādā kompānijā. Konkurence šogad noteikti būs lieliska. Prieks par čaļiem, kuri no mūsu komandas aizgāja uz labiem klubiem. Mums ir daudz jaunpienācēju, kuriem būs nepieciešams laiks adaptēties. Pirmās divas kārtas mums ietilpst sagatavošanās daļā, jo pēc tām sekos izlašu pauze.