Mediju prognožu konkursā uzvar A.Grīnbergs

Par tradicionālā “Optibet Virslīgas” mediju prognožu konkursa uzvarētāju šoreiz kļuvis Andris Grīnbergs, kura 2023. gada prognozes izrādījās visprecīzākās. 

A. Grīnbergs ar apskaužāmu precizitāti spēja noteikt veselu astoņu  komandu precīzu vietu sadalījumu vēl pirms sezonas sākuma. Līdz perfektai prognozei viņam pietrūka samainīt vietām “Liepāju” un “Valmieru”.

Pirms sezonas sākuma sporta žurnālisti čempionu godā visbiežāk piesauca “Riga FC”, bet par viņu tuvākajiem konkurentiem tika uzskatīta RFS. Interesanti, ka praktiski neviens, izņemot A. Grīnbergu, neticēja, ka “FS Jelgava” varētu aizvadīt tik veiksmīgu debijas sezonu Virslīgā.

Kopumā savas prognozes iesniedza 26 mediju pārstāvji, kuru prognozes tika izteiktas līdz 6. martam.

2020. gadā TVNET žurnālists Raimonds Ozoliņš spēja perfekti prognozēt galīgo vietu sadalījumu “Optibet Virslīgas” tabulā pat neskatoties uz to, ka prognozes tika izteiktas vēl pirms pandēmijas sākuma. 2019. gadā visprecīzāko prognozi izteica žurnālists Kristiāns Girvičs. Tikmēr 2021. gadā uzvarētājs netika noskaidrots, jo lielam skaitam žurnālistu prognozes bija identiskas. Pērn visprecīzākās prognozes bija Edmundam Novickim.

Andris Grīnbergs: Kaut kur paļāvos vienkārši uz sajūtām, bet par pirmo trijnieku bija viegli. “Valmiera FC” manās acīs no TOP3 izkrita brīdī, kad paziņoja, ka komandā nepaliks visi līderi. Man bija skaidrs, ka uzvarēs RFS vai “Riga FC”. Bija gandrīz 100% sajūta. RFS pēc sava dokumentālā seriāla man bija sajūta, ka komandai būs vēl papildus motivācija. Uz papīra “Riga FC” it kā ir labāka komanda, bet mana doma bija tieši par seriālu un emocijām. “Auda” ir tāds mans favorīts. Ņemot vērā, ka viņi izcīnīja kausu, pieņēmu, ka viņi varētu pastiprināties pirms Eirokausiem. Par “Jelgavu” es ticēju, ka šī gados jaunā komanda būs ļoti izsalkusi, turklāt šajā pilsētā ir dziļa futbola vēsture.Jaunajā sezonā par 100% favorīti uzskatu “Riga FC”. Zinu treneri Simo Valakari, bija iespēja redzēt, kā viņš strādā Eirokausos. Mana prognoze, ka tieši “Riga FC” izcīnīs titulu.

Zemāk iespējams aplūkot visas mediju prognozes “Optibet Virslīgas” 2023. gada sezonai.