M.Krivuņecs: “Jauno spēlētāju fonds un UEFA solidaritātes programma ir divi galvenie pīlāri Latvijas profesionālā futbola attīstībā”

Noslēdzoties 2022. gada “Optibet Virslīgas” sezonai, par citās valstīs sagatavotu spēlētāju jeb leģionāru pieteikšanu un izmantošanu šim nolūkam paredzētais jauno spēlētāju atbalsta fonds šogad veido 658 tūkstošus eiro.

Šis fonds ir izveidots no Virslīgas klubu maksājumiem par ārzemju spēlētāju reģistrāciju komandas pieteikumā un ir izdalīts Virslīgas klubiem balstoties uz to, cik daudz tie izmantojuši vietējos U-21 vecuma grupas spēlētājus (dzimuši 2000. gadā un vēlāk).

Biedrības “Latvijas Futbola Virslīga” valdes priekšsēdētājs, Maksims Krivuņecs: “Virslīgas klubu iniciētais fonds apliecina sevi, kļūstot par būtisku elementu Latvijas futbola Virslīgas vides un konkurētspējas veidošanā. Pieaugošās klubu ambīcijas apliecināt sevi Eiropas mērogā, rezultējas ne tikai futbola laukumos, bet arī fonda būtībā, no otras puses sekmējot un stabilizējot to klubu darbu, kas ir vērsts vairāk uz Latvijas spēlētāju pilnveidošanu.

Šogad priecājāmies un jutām līdzi klubiem uz lielās Eirokausu skatuves, bet tai pat laikā, Latvijas junioru izlašu panākumus kaldināja spēlētāji, kas ikdienā gūst rūdījumu Virslīgas klubos, kuri vistiešākajā veidā ir šī atbalsta fonda mērķis.

Otrs svarīgākais instruments klubu sistēmas stiprināšanā ir UEFA Solidaritātes programma, kas virzīta uz konkurētspējas, līdzsvara stiprināšanu nacionālajos čempionātos. Pateicoties Eiropas līgu asociācijas sadarbībai ar UEFA, nākamajā trīs gadu ciklā krietni palielināsies pieejamie līdzekļi solidaritātes programmā. Latvijas klubiem būs pieejami 1 350 000 EUR nākamajā sezonā.

Pateicoties Virslīgas klubu rezultātiem Eirokausos pagājušā sezonā, UEFA izdalīs papildus 833 000 eiro (2022. gadā 510 260 eiro) Latvijas jauniešu sistēmas attīstībai, jo 90% no šī fonda veidosies tieši no Latvijas klubu rezultātiem Eirokausos. Tāpēc Virslīga ir motivēta turpināt realizēt esošās jauniešu atbalsta programmas čempionāta ietvaros, ka arī kopā ar LFF ieviest jauno solidaritātes izmaksas sistēmu, kas ļaus spert nākamo soli profesionālā un jaunatnes futbola attīstībā.”