E.Novickis un A.Birjuks prognozē aizraujošu Virslīgas sākumu

Jau šodien startēs ilgi gaidītā 2023. gada “Optibet Virslīgas” sezona. Pirms sezonas sākuma savas pirmās kārtas prognozes izteica sporta žurnālisti Edmunds Novickis un Arkādijs Birjuks.  

Šosezon iespēja prognozēt Virslīgas spēļu iznākumus ir katram futbola līdzjutējam. Jaunajā Virslīgas prognožu spēlē reģistrēti lietotāji var minēt spēļu rezultātus, krāt punktus un laimēt vērtīgas balvas. Sezonas uzvarētājs laimēs ceļojumu divām personām uz Spānijas “LaLiga” spēli.

SPIED ŠEIT UN IZMĒĢINI VIRSLĪGAS PROGNOŽU SPĒLI

Jaunās spēles noteikumi ir ļoti vienkārši. Par precīzi uzminētu rezultātu tiek piešķirti 4 punkti, bet par uzminētu uzvarētāju un vārtu starpību – 2 punkti. Pareizi prognozējot uzvarētāju vai to, ka būs neizšķirts, spēlētājam tiks piešķirts viens punkts.

Pirms jaunās sezonas sākuma pirmās kārtas rezultātus lūdzām prognozēt sporta žurnālistiem Edmundam Novickim un Arkādijam Birjukam. Lūk viņu prognozes un komentāri.

 Edmunds Novickis:

 “Valmiera FC” 1:1 RFS

 Mazliet neticams fakts, bet tieši VOC valmierieši deviņos mēģinājumos ne reizi nav uzveikuši RFS. Iepriekšējās divās reizēs VOC spēles noslēdzās kaujinieciski – 1:1. Prognozēju arī šoreiz līdzvērtīgu cīņu un identisku rezultātu. Domāju, iniciatīva šai mačā pāries te pie vienas, te otras komandas.

FK “Metta” 2:1 FK “Liepāja”

Ļoti apzinos, ka šāds iznākums būtu mega sensācija, taču dodu priekšroku stabilitātei. Pieļauju, ka “Metta”zaudētāju psiholoģijas plīvuru pa ziemu būs nometusi.

FK “Auda” 2:1 SK “Super Nova Salaspils”

Salaspils komanda ir labi pastiprinājusies un ar to būs jārēķinās ikvienam, taču vairāki jaunpienācēji ieradušies pēdējā brīdī un pirmajās kārtās Super Nova nerādīs savu maksimumu. Audai bija labs sagatavošanās posms Turcijā un, kas galvenais, lielā mērā ar jau pērn iespēlētu sastāvu. 

FK “Tukums 2000/Telms” 0:0 BFC “Daugavpils”

Sagaidu bezkompromisa, taču vienlaikus haotisku spēli. Tukumam komanda ievērojami mainījusies, taču vienlaikus grūti iztēloties, ka viesi pašpārliecināti lūkos dominēt. Drīzāk daudz cīņas un arī piesardzības. 

“Riga FC” 4:0 FS “Jelgava”

Riga iepriekš pat čempionu gados nav bijusi no tām komandām, kas tiecas un spēj pretinieki sagraut. Taču šis modelis ir citāds – ja spēle aizies, viņi neapstāsies pie, teiksim, 2:0. Jelgavai sastāvs ir krietni vājāks un tai nav daudz pieredzes mačos pret galvas tiesu pārāku sāncensi.

Arkādijs Birjuks:  

“Valmiera FC” 1:2 RFS

FK “Metta” 0:1 FK “Liepāja”

FK “Auda” 3:0 “SK Super Nova Salaspils”

FK “Tukums 2000/Telms” 0:0 BFC “Daugavpils”

“Riga FC” 5:0 FS “Jelgava”

Ja raugās uz iznākumiem, tad pirmajā kārtā vissaprotamāk izskatās abas spēles “Mežaparkā”. Kausa ieguvējai “Audai” ir labi saspēlēts sastāvs, kamēr Aleksandrs Koliņko vairākus futbolistus treniņos pirmo reizi ieraudzīja neilgi pirms sezonas sākuma. Paredzu arī diezgan sāpīgu debiju Virslīgā virknei Jelgavas puišu ar pretrunīgo treneri Ervīnu Pērkonu priekšgalā. Pēdējo divu gadu čempionu cīņā lielāku stabilitāti šobrīd jāsaredz RFS komandā, kamēr Jurģis Kalns pats atzīst, ka marta spēles valmierieši izmantos kā sagatavošanos.